Nasza historia

Firma Texas powstała w 1992r i od początku istnienia była ściśle związana z branżą samochodową. Pierwsze samochody były importowane zza zachodniej granicy i uchodziły w Polsce za egzotyki.


Każda epoka motoryzacji ma swoje plusy i minusy. W latach 90-tych królowała telegazeta i giełdy samochodowe, dlatego wycena pojazdu była bardzo subiektywna. Obawy klientów sprowadzały się głównie do dostępności części i do poziomu skomplikowania wyposażenia. Pojazdy importowane szybko zyskały zainteresowanie klientów i wtedy nastąpił przełom, rynek w Polsce zaczął się zmieniać i urozmaicać. Gdy import stał się bardziej popularny przepisy skutecznie blokowały przepływ samochodów narzucając na importerów ogromne podatki. Wyjściem z tej sytuacji okazało się sprowadzane części a nie całych samochodów czyli osobno karoserii i osobno silnika, to był początek „składaków”. Oczywiście uczestniczyliśmy w tych etapach importu stawiając czoło różnym przeciwnościom.

Kolejnym istotnym etapem w historii firmy był rok ?? kiedy zajęliśmy się importem luksusowych aut z USA. Ideą zmiany rynku z którego pozyskiwaliśmy pojazdy była możliwość zaoferowania naszym klientom samochodów marzeń takich jak porsche 911 w bardzo przystępnej cenie. Dużym plusem był fakt, że nasze samochody znajdowały się już w Polsce i były w pełni gotowe do rejestracji więc można było się nimi cieszyć zaraz po zakupie. Moda na samochody z USA już przygasła, ale jest to głównie spowodowane kursem dolara, który nie jest już tak korzystny jak kiedyś.

Obecnie staramy najlepiej dopasować się do rynku i oferujemy dwa rodzaje pojazdów. Pierwszy to